22 December 2010

BUCURATI-VA...AU NAVALIT...TURCII!!!

Iata ce spune fratele Pasor Corneliu Serdeliuc de la Medgidia...

"Toate acestea insa poate ca nu s-ar fi intamplat asa daca in spatele acestui proiect nu ar fi luptat si nu s-ar fi implicat familia Sabri Sali si Luminita care de mai bine de un an de zile lucreaza sa dezvolte in colaborare cu biserica noastra o lucrare printre musulmanii din Medgidia si nu numai . Dumnezeu sa binecuvanteze ,sa ii intareasca si sa ii ajute sa fie o lumina puternica intre acesti oameni!


In numele bisericii noastre multumim mult pentru lucrarea pe care o faceti Sali si Luminita!"
Cititi tot articolul aici...
http://medgidiabaptisti.wordpress.com/2010/12/22/cand-dumnezeu-alege-sa-te-uimeasca/
 

2 comments:

elena marin-alexe said...

Slava lui Dumnezeu pentru mantuitii"de orice neam, de orice popor, de orice limba".Fie Numele Lui binecuvantat!

Rodica Botan said...

Amin...amin!